OKAN BAYULGEN'IN FILMLERI

 

iSTANBUL KANATLARIMIN ALTINDA

!7.yy. Istanbul'unda hezarfen Ahmet Celebi,Lagari Hasan Celebi,Evliya Celebi ,Bekri Mustafa insanlarinda göklerde kuş gibi uçabilecegiyle ilgili araştirmalari tartişmaktadir.

Yapımcı: Üstün Karabol  Yönetmen: Mustafa Altıoklar

Senarist: Mustafa Altıoklar Müzik:Tuluyhan Ugurlu

Oyuncular:  OkanBayülgen, Ege Aydan, Beatriz Rico, Haluk Bilginer, Zuhal Olcay, Savaş Ay ,Burak Sergen, Tuncel Kurtiz

 

Gösterime girdigi tarih: Ekim 1996

 

AGIR ROMAN

Türkiye,Fransa Ve Macaristan ortak yapımı 1996

Yapımcı:Mehmet Ergin Soyarslan,Sabahattin Cetin                                   

Yönetmen:Mustafa Altıoklar                                                                  Senarist:Mustafa Altıoklar,Metin Kaçan                                                     

Oyuncular: Okan Bayülgen, Müjde Ar, Mustafa Ugurlu, Savaş Dinçel, Zafer Algöz, Aysel Gürel ,Burak Sergen, Levent Erim, Küçük İskender 

" Okan Bayülgen bu filmle "Sadri Alışık En İyi Erkek Oyuncu" Ödülünü almistir."

 

OYUN BOZAN

Kemal Yılmaz ünlü bir şairdir. Çaresiz bir hastalığa yakalanmıştır. Hayattan tek beklentisi öldürülen yazar dostlarının katillerini öğrenmektir. Metin Kahraman, hayatını taksi şöförlüğü yaparak kazanan sıradan bir adamdır. Tüm yaşantısı evi, nişanlısı ve Kemal Yılmaz'la kurduğu dostluk arasında gidip gelmektedir. Tam sekiz yıldır Kemal Yılmaz'ı evine ve iş yerine o taşımaktadır. Bir gün başına öyle bir olay gelir ki kendini Emin Nişancı olarak buluverir. Şef, ise hayatta kalmanın her zaman bir mucize olduğuna inanan, karanlığın içinden büyük şeften aldığı emirleri sorgusuz sualsiz uygulayan ve uygulatan, tam anlamıyla bir tetikçidir. Sevda, çetenin kuryesidir. Çevresine her zaman ironiyle yaklaşan, isterik, hayatı pamuk ipliğine bağlı ne geçmişi ne de geleceği olabilecek, hayatta kalmak için duygularını bile satmış bir kadındır. Bir yazar, bir taksici ve bir suç şebekesi elemanları kendilerini, aynı oyunun içinde bulmuşlardır. 
Yönetmen: Nesli Çölgeçen Senaryo: Nesli Çölgeçen , Sait Aytemur 
Görüntü Yönetmeni: Erdal Kahraman 
Müzik: Nadir Göktürk Yapım Yılı / Yeri: 2000, Türkiye 
Oyuncular: Zeki Alasya, Okan Bayülgen,Dimitri Katalifos,  Nikos Sergianopoulos 
Gösterime Girdiği Tarih: 27 Ekim 2000 

 

KOMSER SEKSPIR
Komser Şekspir-Cemil (Kadir İnanır), sert olmakla birlikte, yüreği vatan sevgisiyle dolu, önemli bir kişiliktir. Sert, otoriter, devletine milletine bağlı bu polis komiseri aynı zamanda bir babadır da ve birgün, kızının amansız bir hastalığa, kansere yakalandığını öğrenir. Kızını kalan zamanında mutlu edebilmek için elinden gelen her şeyi yapmaya hazırdır ve onun ‘Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler’ hayranı olduğunu öğrendiğinde Beyoğlu’nda görev yaptığı karakola artık farklı bir gözle bakmaktadır. Böylece karakoldaki tutuklular; fikir suçlusu, tinerci, mafya babası, fahişe, ve Sokak çocukları Komser Şekspir’in oluşturacağı tiyatro grubunun figüranları haline gelir. Fakat tüm bu insanların çabaları devletin sert ve ciddi yüzüne çarpınca Komser Şekspir, işi, karakolun bahçesine anıt dikmekten, kızının çok istediği yarışmaya katılabilmek için savcıya silah çekmeye kadar götürür. Ve tüm bunlar komik bir atmosferde gerçekleşir. 
Yönetmen: Sinan Çetin  Senaryo: Mesut Ceylan 
Görüntü Yönetmeni: Kamil Çetin  Müzik: Ömer Özgür 
Yapım Yılı / Yeri: 2000, Türkiye 
Oyuncular: Okan Bayülgen, Kadir İnanır , Müjde Ar, Gazanfer Özcan, Pelin Batu, Gösterime Girdiği Tarih: 16 Şubat 2001

 z

HEMŞO
Konu : Cebrail (Okan Bayülgen) köyünde gelenek ve göreneklerine bağlı bir hayat sürmektedir. Yıllar öncesine dayanan bir olay yüzünden büyük bir kin beslemektedir. 20 yıl boyunca intikam almak için beklediği Yaşar'ın (Mehmet Ali Erbil) İstanbul'da olduğu yönünde bir haber alır. Böylece hemen İstanbul'un yolunu tutar. Dolandırıcılık yapan Yaşar ile intikam uğruna köyünü bırakıp gelen Cebrail tesadüfen karşılaşırlar. Ne var ki, her ikisi de birbirlerinin gerçek kimliklerinden habersizdir. 
Yönetmen: Ömer Uğur 
Oyuncular:Okan Bayülgen, Mehmet Ali Erbil, Demet Şener, Sümer Tilmaç 

Senaryo: Ömer Uğur, Resul Ertaş 
Görüntü Yönetmeni: Uğur İçbak 
Müzik: Arto 
Yapım Yılı / Yeri: 2000, Türkiye  

Süresi: 93 dk.     /    Gösterime Girdiği Tarih:19 Ocak 2001 

 

ROMANTIK

Eski iki arkadas olan Gökhan ve Ömer mahallelerindeki en alimli ve zengin kıza aşık olurlar.Gökhan'ın gözü Yasemin'in servetindedir.bu servete konabilmek için Ömer'i bir cinayette suçlu gösterir.Yurtdışına kaçan Ömer orada egitim alarak polis olur.
Yapım:PlatoFilm   
Yönetmen:SinanÇetin
     

Senaryo:Gülin Tokat
Oyuncular: Okan Bayülgen, Teoman, Yasemin Kozanoglu, Esin Moralıoglu

     

 

 

GÜLÜM

Yönetmen: Zeki Ökten

Senaryo: Fatih Altınöz

Görüntü Yönetmeni: Ertunç Şenkay   

Müzik: Melih Kibar

Oyuncular: Tarık Akan, Okan Bayülgen, Rutkay Aziz, Sümer Tilmaç,Nebahat Çehre, Kıvanç Yeniay, İdil Fırat, Güler Ökten

Gösterime Girdiği Tarih: 7 Şubat 2003

 

 

 

   

Webmaster:SoNcHe 2002